Jak otrzymać kredyt samochodowy bez BIK?

kredyt samochodowy

W ostatnim czasie rośnie popularność instrumentu finansowego, jakim jest kredyt samochodowy. Wzięcie tego rodzaju pożyczki umożliwia zrealizowanie marzenia o własnym samochodzie nawet w przypadku, gdy obecna sytuacja nie pozwala na całościową realizację płatności za zakup pojazdu. Przeznaczenie kredytu samochodowego jest jasne – można nim sfinansować auto osobowe, dostawcze oraz ciężarowe do 3,5 t, a nie (jak w przypadku pozostałych kredytów) dowolny cel. Jego szczególnym rodzajem jest kredyt bez BIK – ale co to właściwie znaczy?

Specyfika kredytu samochodowego bez BIK

Ten konkretny typ kredytu jest kierowany do osób, których historia kredytowa i raporty z Biura Informacji Kredytowej uniemożliwiają skorzystanie z oferty banków. W przypadku kredytu samochodowego bez BIK ocena zdolności kredytowej dokonywana jest na podstawie oświadczenia o dochodach, miesięcznych kosztach życia i liczbie osób będących na utrzymaniu z pominięciem danych z BIK, a także KRD. Oznacza to, że szansa przyznania kredytu jest bardzo wysoka. Otrzymane środki można wykorzystać zarówno na zakup auta nowego, jak i używanego. Czym różni się w takim razie kredyt samochodowy bez BIK od zwykłego kredytu gotówkowego, który można spożytkować w dowolny sposób? Jego warunki są korzystniejsze, ponieważ sam pojazd stanowi dla kredytodawcy formę zabezpieczenia.

Co daje kredyt samochodowy bez BIK?

Z tego kredytu samochodowego mogą skorzystać osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Jest to jedna z najwygodniejszych, pozabankowych form kredytowania, pomijająca informacje z baz kredytowych. Jeśli nie masz aktywnych zajęć komorniczych i dysponujesz wkładem własnym, kredyt samochodowy bez BIK jest na wyciągnięcie ręki. Warto wiedzieć, że czas trwania całego procesu jest o wiele krótszy niż w przypadku banków.