Współpracujesz z wieloma kontrahentami jednocześnie, wystawiając im faktury z odroczonym terminem płatności? Jeśli nie chcesz, aby spowodowało to zachwianie płynności finansowej i doprowadziło do zatorów płatniczych, skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania. Faktoring to wyjście naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy chcą osiągnąć stabilność finansową.
Jak to działa?
Faktoring, podobnie jak leasing wyposażenia biura i sklepu, pojazdów czy urządzeń, jest zewnętrzną formą finansowania. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – korzysta z niego ponad 15 tys. przedsiębiorców (dane Polskiego Związku Faktorów po II kwartale 2018 roku).
Faktoring jest rozwijającą się usługą finansową skierowaną głównie do firm, które posiadają kontrahentów nieterminowo opłacających faktury. Pomaga zachować płynność finansową, gdy przedsiębiorca nie chce lub nie może zaciągnąć pożyczki dla firm.
Faktoring jest oparty o cesję nieprzeterminowanych należności wynikających z obrotu handlowego, polegający na finansowaniu kupowaniu faktur, monitorowaniu spłaty kupowanych faktur oraz windykowaniu kupowanych faktur.
Zalety faktoringu
Decydując się na faktoring, możesz liczyć na szereg korzyści. To atrakcyjne rozwiązanie z kilku powodów: