Pożyczka leasingowa jako alternatywa leasingu

leasing

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej ważne jest, aby mieć do dyspozycji sprzęt i pojazdy, które zapewniają efektywną działalność przedsiębiorstwa. Większość firm decyduje się na nabycie produktu z użyciem rozwiązań kredytowych lub leasingu. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jako alternatywa dla tradycyjnego leasingu jest pożyczka leasingowa. Dowiedz się, na czym polega oraz jakie korzyści płyną z tego rozwiązania.

W przypadku pożyczki leasingowej przedsiębiorca staje się właścicielem zakupionego towaru

Zarówno w przypadku leasingu, jak i pożyczki leasingowej cel, na który są przeznaczone środki, musi być konkretny i służyć prowadzeniu biznesu. Może być to zakup samochodu, zarówno osobowego, jak i dostawczego, inwestycja w maszyny i urządzenia, sprzęt komputerowy czy wszelkie inne narzędzia wspierające Twoje przedsiębiorstwo.

Tę formę wsparcia można uzyskać stosunkowo łatwo, gdyż formalności są ograniczone do minimum, a zdolność kredytowa nie musi kształtować się na wysokim poziomie. Ponadto odsetki oraz amortyzację możemy odliczyć od podatku. Szybki czas otrzymania pożyczki wpływa też na to, że niemal od razu jesteśmy w stanie korzystać z zakupionego sprzętu i wykorzystywać go do zwiększania zysków przedsiębiorstwa.

W przeciwieństwie do umowy leasingu to przedsiębiorca staje się właścicielem zakupionego sprzętu czy pojazdu, a nie jak w przypadku zwykłego leasingu firma leasingowa. Oznacza to również, że nie musimy pytać firmy leasingowej, gdy chcemy przeprowadzić prace modernizację czy modyfikacje zakupionego za pożyczkę sprzętu.

W przypadku pożyczki leasingowej można ją rozłożyć na wiele rat, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem, pozytywnie wpływającym na płynność i zdolności operacyjne przedsiębiorstwa.

Uzyskaj profesjonalne wsparcie przy otrzymaniu pożyczki leasingowej.