Czy samochód wzięty w leasing można poźniej wykupić na własność?

leasing

Z założenia leasing umożliwia korzystanie z samochodu lub innego przedmiotu leasingu za stosowną opłatą. Umowa zawarta pomiędzy leasingodawcą i leasingobiorcom to połączenie umowy kredytowej oraz umowy dzierżawy, co oznacza, że po jej podpisaniu leasingobiorca nie staje się właścicielem pojazdu. Wyjaśniamy, w jaki sposób samochód wzięty w leasing może stać się własnością leasingobiorcy.

Dlaczego leasing samochodu się opłaca?

Zakup pojazdu do celów prywatnych lub służbowych to ogromne obciążenie finansowe. Inwestycję można jednak rozłożyć na dogodne i nieobciążające domowego lub firmowego budżetu raty, decydując się na wzięcie samochodu w leasing. To opcja wybierana coraz chętniej. Choć leasing kojarzy się przede wszystkim z przedsiębiorcami, to dostępny jest także dla przeciętnego Kowalskiego. Dzięki temu z jego zalet może skorzystać każdy, kto ceni sobie wygodę oraz ograniczenie kosztów zakupu nowego samochodu. Leasing na samochód ma wiele zalet. Przede wszystkim jest łatwo dostępną opcją, która nie wiąże się z licznymi formalnościami. Wybierając dobrego partnera leasingowego, możemy dodatkowo ułatwić cały proces i zyskać nie tylko pod względem finansowym. Przejrzyste warunki umowy, profesjonalne doradztwo oraz brak zbędnych formalności znacząco skracają czas niezbędny do tego, aby móc cieszyć się korzystaniem z nowego samochodu.

Czy wykup samochodu wziętego w leasing jest możliwy?

Wiemy już, że umowa leasingowa pozwala na użytkowanie pojazdu za określoną opłatą. Co dzieje się, gdy umowa dobiega końca? To zależy od jej rodzaju, jednak leasingobiorca ma możliwość wykupienia wziętego w leasing samochodu na własność. Warunki, na jakich może to nastąpić, są uwzględnione w umowie. Warto jeszcze przed jej podpisaniem wziąć pod uwagę różne opcje, bo jeżeli decydujemy się na niską ratę leasingu, to wykupienie pojazdu może nas sporo kosztować. Wysoki wykup jest korzystny ze względu na niskie koszty początkowe oraz koszty bieżące, ale okazuje się dość problematyczny, gdy chcemy, aby pojazd stał się naszą własnością. W przypadku niskiego wykupu sytuacja jest odwrotna – aby zapłacić mniej, wykupując pojazd, musimy ponieść większe koszty na początku. Niezależnie od wybranej opcji, możliwe jest jednak zmniejszenie obciążenia, jakim jest wykup leasingowanego pojazdu. Oferujemy finansowanie wykupu auta z leasingu na korzystnych warunkach, co znacząco ułatwi stanie się właścicielem pojazdu. Oferta dotyczy zarówno aut osobowych, jak i pojazdów dostawczych i ciężarowych do 3,5 t.