Co należy wiedzieć o leasingu maszyn nierejestrowalnych?

rolnik odbierający kluczyki do traktoru

Wszelkie maszyny rolnicze, budowlane, urządzenia wykorzystywane w gospodarce leśnej to tzw. maszyny nierejestrowane. Ich leasing to idealne rozwiązanie, dla każdego, kto chce rozpocząć samodzielną działalność, ale brak mu odpowiednich środków. 

Leasing maszyn nierejestrowanych – dlaczego warto?

Leasing z reguły kojarzy się z samochodami osobowymi lub dostawczymi. Warto jednak wiedzieć, że ten typ finansowania obejmuje również inne obszary. W leasing można wziąć np. maszyny nierejestrowane. Chcesz zmodernizować swoje gospodarstwo rolne? Leasing na ciągnik siodłowy lub inną maszynę okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To korzystne finansowo rozwiązanie, które często wymaga jedynie minimalnego wkładu własnego. Wystarczy wybrać jedynie odpowiednią firmę, która zapewni Ci dobre warunki finansowania – zwróć uwagę na dogodną wysokość rat, korzyści podatkowe i łatwe procedury. Jednak to nie wszystko. Warto zdecydować się na ofertę z długim okresem finansowania.

Jakie maszyny nierejestrowane można wziąć w leasing?

Leasing na ciągnik siodłowy, kombajn czy przyczepę rolniczą to nie wszystko. Finansowanie obejmować może także maszyny do prac leśnych, budowlane, drogowe, do robót ziemnych, dźwigi i wiele innych. Warto wiedzieć, że leasing na maszyny nierejestrowane przybiera rozmaite formy. Istnieją różne podtypy umów, takie jak np.:

  • leasing dla rolników;
  • leasing operacyjny lub finansowy;
  • leasing zwrotny;
  • refinansowanie kosztów zakupu pojazdów;
  • pożyczka leasingowa.

Która forma finansowania okaże się najlepsza w Twoim przypadku? To zależy od wielu czynników. Biorąc w leasing maszynę nierejestrowaną, musisz rozważyć różne kwestie. Nie musisz się jednak obawiać – profesjonalny partner leasingowy na pewno odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.