Dlaczego opłaca się wziąć w leasing sprzęt medyczny?

sprzęt medyczny w leasingu

Funkcjonowanie branży medycznej bez odpowiedniego wyposażenia nie jest możliwe. Aby zapewnić swoim pacjentom najlepszą opiekę, przychodnie, poradnie i szpitale muszą dysponować nowoczesnymi narzędziami diagnostycznymi i terapeutycznymi. Jednakże zakup tego typu sprzętu może okazać się obciążeniem dla ich finansów. Rozwiązaniem jest leasing sprzętu medycznego.

Najważniejsze korzyści z leasingu sprzętu medycznego

Finansowanie zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego może okazać się bardzo kosztowne dla różnego rodzaju placówek medycznych. Jednym ze sposobów uniknięcia dużej, jednorazowej wpłaty jest leasing. To doskonałe rozwiązanie, z uwagi na:

  • dostępność prostego finansowania sprzętu, a więc działalności danej placówki,
  • szybki proces decyzyjny, związany z uzyskaniem finansowania,
  • możliwość wzięcia w leasing zarówno sprzętu nowego, jak i używanego,
  • brak konieczności zastosowania zabezpieczenia, np. w postaci weksla in blanco,
  • niski, wymagany wkład własny leasingobiorcy.

Nasza firma zajmuje się leasingiem sprzętu medycznego w Szczecinie. Chętnie pomożemy Wam podjąć decyzję i wybrać optymalne rozwiązanie finansowe.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na leasing?

Leasing sprzętu medycznego daje możliwość wyboru długiego okresu finansowania. Łatwo więc dostosować ofertę do potrzeb i możliwości finansowych placówki medycznej. W efekcie spłata rat leasingowych może być rozłożona na wiele lat, co wpływa na stabilizację finansową podmiotu.

Korzystanie z leasingu przynosi również liczne korzyści podatkowe. Firmy mogą korzystać z ulg podatkowych oraz z odliczania amortyzacji, co pozwala na zmniejszenie wysokości podatku dochodowego.

Po zakończeniu umowy leasingowej leasingobiorca ma możliwość wykupienia sprzętu na własność lub sfinansowania w ten sam sposób nowych maszyn i urządzeń.