Leasing online

Leasing dla wielu przedsiębiorców wydaje się być procesem wymagającym od strony formalnej (przedstawienie wymaganych dokumentów, podpisanie wniosków, podpisanie samej umowy, odbiór przedmiotu i podpisanie protokołów odbioru), jak również trwającym, co najmniej kilka dni. Owszem leasingodawcy starają się owy proces uprościć do niezbędnego minimum i skrócić go jak tylko się da. Na chwilę obecną z większością leasingodawców etap złożenia wniosku można załatwić bez wychodzenia z biura, ale czy istnieje 100% leasing online?

Zgodnie z art. 709 [2] Kodeksu Cywilnego umowa leasingu powinna być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Element ten sprowadza się do każdorazowej konieczności złożenia podpisu klienta na umowie finansowania, co nieco kłóci się z ideą online. Jak pokazuje praktyka da się jednak tak skonfigurować proces sprzedażowy, aby ten był uproszczony do niezbędnego minimum.

Wychodząc naprzeciw zapracowanym i zaganianym przedsiębiorcą powstała nowoczesna koncepcja leasingu online, który możesz zawrzeć online, nie ruszając się ze swojego biura. Tak to nie fikcja! Wniosek o leasing składasz online. Nie musisz przedstawiać jakichkolwiek dokumentów w tym dokumentów finansowym. Możesz prowadzić firmę od wczoraj. Leasingodawca weryfikuje twoją tożsamość za pomocą jednozłotowego przelewu weryfikacyjnego, który wykonujesz ze swojego konta prywatnego. Po 10 minutach otrzymujesz decyzję leasingową oraz umowę do zapoznania się. W przypadku typowych umów leasingowych po zapłacie opłaty wstępnej i zaakceptowaniu warunków umowy, ta przysłana zostanie do Ciebie kurierem na wskazany adres. Po jej podpisaniu (w obecności kuriera) leasingodawca uruchamia środki, a ty możesz odebrać sprzęt. Z kolei w przypadku pożyczki leasingowej dokonanie opłaty wstępnej jest równoznaczne z zawarciem umowy i płatność do dostawcy odbywa się natychmiast.

Leasingiem w takiej odsłonie możesz sfinansować praktycznie wszystko (poza pojazdami rejestrowalnymi w Wydziale Komunikacji), czego potrzebujesz do swojego biznesu byleby cena przedmiotu mieściła się w widełkach od 500 do 50 000 zł. Leasingiem zapłacisz za urządzenia budowlane, medyczne, gastronomiczne, elektronikę a także sprzęt fotograficzny, muzyczny, meble, oprogramowanie, rowery czy nawet oznakowanie zewnętrzne! . A same zakupy zrobisz w sklepie internetowym jak również stacjonarnym.

Ofertę leasingu online możesz dopasować do swoich potrzeb. Okres leasingu operacyjnego jest uzależniony od rodzaju urządzeń i ich stawki amortyzacji. Dla poszczególnych grup prezentuje się on następująco:

  • sprzęt IT – 18-36 miesięcy
  • smartfony, wyposażenie biura, sprzęt budowlany – 24-48
  • sprzęt fotograficzny, urządzenia gastronomicznie – 36 miesięcy

Pożyczka leasingowa umożliwia zaś finansowanie zakupu dowolnego przedmiotu o dowolnej stawce amortyzacji na okres od 3 do 24 miesięcy.

Nie musisz również martwić się ubezpieczeniem przedmiotu finansowania czy jakimkolwiek dodatkowymi zabezpieczeniami.  To Ty podejmujesz decyzję czy chcesz ponosić dodatkowe koszty z tytułu ochrony ubezpieczeniowej. Umowa leasingowa jednak nie zwalnia z konieczności spłat w przypadku szkody lub utraty leasingowanego urządzenia. Musisz o tym pamiętać.

Dodatkowo do tego wszystkiego otrzymujesz od firmy leasingowej dedykowany portal, który umożliwia swobodę zarządzanie umową leasingu. Portal ten umożliwia:

  • pobieranie faktur
  • monitorowanie stanu swoich płatności
  • aktualizowanie swoich danych
  • załatwienie aneksów bądź cesji umowy
  • zapłacenie leasingiem za kolejne zakupy

Jak widać leasing online ma ogromny potencjał i może stanowić o przyszłości branży leasingowej. Klienci coraz bardziej cenią, bowiem sobie swój czas i chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania finansowe.