Nowe auto co 3 lata

Większość z nas stawała przed dylematem czy za założony przez nas budżet lepiej kupić nowe auto z salonu czy może jednak lepiej kupić auto używane lepiej wyposażone albo klasę wyżej? Nie podlega wątpliwości, że nowe auto będzie zdecydowanie droższe, ale kupując je mamy pewność, że w początkowym okresie eksploatacji skupiamy się na jeździe, tankowaniu i okresowych przeglądach. W przypadku auta używanego takiej pewności nie mamy niestety i tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”, w którego będziemy musieli sporo zainwestować. Każdy z nas jednak, chciałby mieć nowe auto co 3 lata.

Z pomocą przy takich dylematach przychodzą nam rozwiązania finansowe, które są dostępne zarówno dla osób fizycznych jak i dla przedsiębiorców. Istnieją, co najmniej 2 ciekawe sposoby na jeżdżenie nowym pojazdem, co 3 lata.

SPOSÓB 1 – Wynajem długoterminowy

Pierwszym sposobem jest wynajem długoterminowy zwany inaczej autem na abonament. Tu zasada jest prosta: wybieramy sobie nowe auto, które spełnia nasze oczekiwania, dobieramy okres finansowania (sugeruję wybrać 2 lub 3 lata), roczny limit kilometrów oraz opcję serwisową (przy tej okazji warto wziąć pod uwagę, co oferuje nam finansujący w opcjach, osobiście polecam opcję full serwis, w obrębie, której mamy pełen serwis auta w cenie raty). Następnie podpisujemy umowę i użytkujemy auto. Po zakończeniu umowy mamy możliwość wymiany pojazdu na nowy w obrębie nowego wynajmu (z mniej więcej podobną ratą).

Rozwiązanie te ma swoje zalety jak i wady. Do zalet możemy zaliczyć tak zwaną bezobsługowość i brak jakichkolwiek dodatkowych formalności. Kończąc umowę oddajemy auto do finansującego, nie musimy martwić się sprzedażą pojazdu używanego czy związanymi z tym kwestiami podatkowymi. Z kolei minusem takiego rozwiązania jest fakt braku powiększania swojego majątku. Co prawda płacimy niższą ratę w odniesieniu do typowego leasingu, ale jak skończy się umowa i oddamy auto to niestety zostajemy z niczym. Innym minusem jest korzystanie z aut tej samej klasy. Jeśli zdecydujemy się na auto klasy Opla Astry, to bez zwiększenia raty nie wymienimy auta chociażby na Opla Insignia.

SPOSÓB 2 – Typowy leasing na 3 lata, sprzedaż pojazdu i zakup kolejnego droższego auta z opłatą wstępną

Zasada ta jest niezwykle prosta aczkolwiek będzie wymagała od nas nieco więcej zaangażowania niż w przypadku wynajmu i da nam możliwość wymiany auta, co 3 lata na nowe i o klasę wyższą z porównywalną ratą leasingową! W tym przypadku będziemy bazować na typowym leasingu.

Przechodząc do szczegółów. Przyjmijmy, że zaczynamy naszą przygodę z leasingiem od nowego auta klasy kompaktowej za około 70 000 zł brutto (Opel Astra wersja Enjoy 1.4 125 KM ) . Przy opłacie wstępnej w wysokości 10%, okresie finansowania 3 letnim i oczywiście 1% wykupie, rata leasingowa kształtować się będzie w okolicy 1585 zł netto. Przeciętny samochód, (choć miejcie na uwadze, że inaczej na wartości tracić będzie Mercedes a inaczej chociażby Renault) traci w ciągu 3 lat na wartości około 50%. Dodatkowo, chcąc ominąć podatki warto jeszcze poczekać ze sprzedażą 6 miesięcy od wykupu, ale dla czytelności sposobu ten element pomińmy. Sprzedajemy, więc po 3 latach auto za około 35 000 zł brutto.

Środki uzyskane ze sprzedaży auta inwestujemy, jako opłata wstępna do nowego pojazdu. Tym razem jednak wybieramy auto o klasę wyżej. Dla przykładu wybieramy Opel Insignia za około 98 000 zł brutto (OPEL INSIGNIA Grand Sport 1.5 Turbo 140KM, wersja Enjoy). Analogicznie jak wybieramy finansowanie na 3 lata z 1% wykupem. Rata leasingu przy takiej konfiguracji wynosić będzie około 1590 zł netto! W ten sposób płacąc ratę na praktycznie takim samym poziomie, jeździmy nowym autem wyższej klasy, zdecydowanie droższym niż poprzedni! Reasumując nowe auto co 3 lata i to o klasę wyżej, jest w zasięgu naszych możliwości!

Korzyści mogą się okazać jeszcze większe kiedy w procesie weźmiemy pod uwagę jeszcze jeden czynnik jakim jest rabat przy zakupie nowego auta. Wysokie rabaty możemy uzyskać na wyprzedażach rocznika (te właśnie trwają w salonach) lub kupując auta przez specjalizujące firmy się w zakupach flotowych. Partner Leasingowy również oferuje zakup pojazdów nowych z wysokimi rabatami flotowymi sięgającymi nawet 30% ceny katalogowej pojazdu. Dostępne auta znajdziesz tutaj. Jeśli nie uda Ci się znaleźć na poniższych listach auta spełniającego Twoich oczekiwań – skontaktuj się z nami! Znajdziemy specjalnie dla Ciebie auto w atrakcyjnej cenie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb!